Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

Český žákovský pohár v Náchodě 2019

Během posledního květnového víkendu se v Náchodě konal tradiční Český pohár žákovských kategorií v korfbalu na trávě. SK Náchod Plhov se pořadatelství ujal poprvé v roce 2012 a od tohoto roku se pravidelně každý rok sjedou nejlepší žákovská korfbalová družstva, aby soutěžila o cennou trofej – o Český pohár. Rok 2019 patřil mezi nejpočetněji zastoupené, když se ve třech kategoriích představilo celkem 21 korfbalových družstev, která byla ještě doplněna čtveřicí družstev, jež se utkala v doplňkovém turnaji minižáků v korfbal4.

Osm týmů se představilo v kategorii minižáků a opanovalo ji, stejně jako letošní halovou soutěž, KK Brno, když získalo dokonce dvě první místa. Z bronzových medailí se nakonec radovalo družstvo SK Respo Kutná Hora, když s souboji o třetí místo předčilo KK Brno Nový Lískovec.

Stejně hojně byla zastoupena i kategorie mladších žáků, kde se do finále probojovala družstva KK Brno a KK Sokol Koblov – tedy dvě bašty školního korfbalu a k vidění byl mimořádný zápas. Z vítězství se nakonec radovali zástupci jižní Moravy po výhře 8:6. Bronz získal VKC Kolín před druhým družstvem KK Brno.

V kategorii starších žáků, ve které se o Český pohár 2019 utkalo pět družstev, opět triumfovalo KK Brno a na stupních vítězů jej doprovodilo stříbrné družstvo SK Respo Kutná Hora a bronzové MS YMCA Znojmo.

Pořadatelé připravili pro hráče v kategorii minižáků ještě doplňkovou kategorii hranou formou korfbal4 a pro starší hráče pak dovednostní střeleckou soutěž, která se sestávala z minutové střelby  donášek, minuty penalt a závěrečné minuty střelby z pěti metrů. Absolutní vítězkou se stala Jitka Pavlíčková ze Znojma, když dokázala během tří minut vstřelit celkem 31 košů, mezi chlapci pak vyhrál rovněž zástupce Znojma, a to potomek slavné korfbalové znojemské rodiny Tomáš Toufar, který zaznamenal 26 košů.

V průběhu Českého poháru v žáků v Náchodě se konalo taktéž školení pro nové a začínající rozhodčí. Pod vedením extraligových rozhodčích Lukáše Pazourka a Pavla Minarčíka se ho účastnilo 22 rozhodčích ze 7 klubů. Jedná se tak o nejsilnější účast za poslední roky a je vidět, že dlouhodobá podpora rozhodčích ze strany ČKS se vyplácí. Noví rozhodčí se během víkendu nejen seznámili s pravidly korfbalu, ale vyzkoušeli si i samotná řízení utkání. Za projevenou odvahu stoupnout si s píšťalkou na hřiště patří všem účastníkům velký respekt a přejme jim do budoucna spoustu perfektně odpískaných zápasů.

Některá pohárová NEJ:

NEJdále to mělo do Náchoda družstvo ze Znojma a z Ostravy

NEJvíce komplikovanou cestu měli do Náchoda děti z Koblova, porouchal se autobus, ale vše se vyřešilo a zvládlo

NEJpočetnější výprava přijela z Brna….59 účastníků

NEJpočetnější kategorie byly: mladší žáci a minižáci – v každé po 8 týmech

NEJlepší ve střelecké doplňkové soutěži starších žáků byla: Jitka Pavlíčková

NEJmenšího psa, který přežil bez úhony celý turnaj, měl Aladár Dančo

NEJvětší radost měli v závěru pořadatelé, když zvládli, za pomoci účastníků, náchodských organizátorů a náchodských rodičů, úklid celého areálu na 2 hodiny

NEJpočetnější byla skupina rozhodčích, kterou vedl Lukáš Pazourek a Pavel Minarčík, někteří se zde doučovali pravidla, jiní zdokonalovali znalosti z loňska a pískali zde již rozhodcovské kvality

STŘELECKÁ SOUTĚŽ STŽ

1 minuta donášky + 1 minuta penalty + 1 minuta střela z 5-ti metrů