1. kolo, Ne 15.10.2023 10:00

Korfbal klub Tj Sokol ..5
Korfbal klub Brno, z.s..8

Jak to bylo v Náchodě

Staší žáci absolvovali své dvě první utkání žákovské ligy. Mladý tým doplněný o mladší žáky musel podstoupit čtyř hodinovou cestu z Ostravy do Náchoda. Vyjeli jsme brzo ráno a do Náchoda jsme dojeli s dostatečným předstihem, aby se děcka mohly protáhnout a trochu najíst. Po rozcvičce nastoupily ke svému prvnímu utkání s Kolínem.

Kolín : Koblov 13:11 (6:5)

Zápas začal na obou stranách velmi nervózně. Hned na začátku obě družstva udělali několik chybiček, které vyústili v náše dva první koše. Hra byla z obou stran velmi opatrná a bylo viděť, že pro oba týmy je to první zápas sezóny. V poločase jsme se drželi těsným rozdílem 6:5. Ve druhém poločase jsme kupili jednu chybu za druhou a díky velmi neefektivnímu útoku jsme nedokázali útkání vyrovnat. Nakonec jsme zápas dotáhli na rozdíl dvou košů. Díky hodně nevynuceným chybám na vlastní polovině a velmi nízké úspěšnosti střelby, jsme tento zápas nemohli vyhrát.

Koblov : Kutná hora 9:5 (4:3)

Ve druhém utkání jsme začali velmi svižně a dokázali jsme odskočit na rozdíl 3 košů. Soupeř však několika rychlými akcemi dokázal stav srovnat. Opět jsme kupili hodně nevynucených chyb, které soupeř naštěstí nedokázal trestat. Po vyrovnaném prvním poločase nastoupilo naše družstvo ze změnami v sestavě. Ve třetí čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranu a útok a dokázali jsme odskočit na rozdíl tří košů. Poslední čtvrtina byla opět trochu uspěchaná, ale soupěř naštěstí také kupil hodně chyb a už nedokázal skóre stáhnout. My si tak odvážíme první ligové vítěztví z kategorie starších žáků.

Oba zápasy byly pro náš tým velmi cennou zkušeností a také přehlídkou věcí, které musíme ještě pořádně natrénovat. Trochu nám ve hře chyběl klid a rozvaha. Spoustou nepřesných přihrávek jsme se připravovali o míč a dávali tak zbytečně soupeři šanci. Z individuálního výkonu je potřeba vyzdvihnout výkon našeho kapitána Davida, který je v tabulce střelců na třetím místě. Je však potřeba říci, že bez podpory ostatních hráčů v poli, kteří se mu snažili vytvořit šance, by to nešlo.