2. kolo, Ne 26.11.2023 09:00

Korfbal klub Tj Sokol ..8

KORFBALMANIA DĚČÍN

1. hrací den

Po pátečním příjezdu a ubytování, nás v sobotu čekal první hrací den. S losem skupiny jsme byli velmi spokojení, protože nás v ní čekali papírově slabší soupeři, než v nabité skupině A.

1. zápas

V prvním zápase jsme se po překonání počáteční nervozity bez problému ujali vedení a soupeře (tým Maďarska B) jednoznačně přehráli. V tomto zápase musím vyzdvihnout hlavně výkon Valči Marcinové, která svým skvělým výkonem a 8 koši velkou měrou přispěla ke konečnému výsledku v náš prospěch a stala se i hráčkou zápasu.

Dobrý výkon ale podal celý tým a proto jsme slavili první výhru.

Maďarsko B  :  Koblov 5:18

Koše: Marcinová 8, Svoboda 4, Mazour 2, Vojtová 2, Szurdi 1, Kusyn 1

2.zápas

Ve druhém zápase nás čekal domácí Děčín, se kterým jsme si poradili bez větších problémů. Měli jsme jednoznačně lepší střelbu a ani v obraně jsme soupeře k ničemu nepustili.

Za celý druhý poločas jsme ani jednou neinkasovali a po trpělivém výkonu jsme si připsali druhou výhru. Výborný výkon předvedl David Svoboda se 6 koši a Matyáš Mazour, který odvedl skvělou práci na doskoku.

Koblov  :  Děčín  16:3

Koše: Svoboda 6, Marcinová 5, Mazour 2, Vojtová 2, Kusyn 1

3. zápas

Ve třetím zápase nás čekal nejtěžší soupeř- Kutná Hora B. Přesto jsme mohli hrát v klidu, protože jsme si už zajistili postup do semifinále v předchozích zápasech.

Úvod ale byl z naší strany velmi chaotický a soupeř se držel na dostřel jen díky naším chybám. O poločase jsme proto udělali změny v taktice a uklidnili hru. Ve druhém poločase jsme předvedli výborný výkon a Kutnou Horu jsme jasně přehráli. Měli jsme výbornou střeleckou úspěšnost a nejvíc košů zaznamenal David Svoboda- 10. Výsledek byl ale zásluhou skvělého výkonu celého týmu.

Kutná Hora B  :  Koblov  8:20

Koše: Svoboda 10, Marcinová 5, Mazour 5,

2.hrací den

Ze skupiny jsme postoupili z 1. místa s plným bodovým ziskem. V neděli nás v semifinále čekal Náchod.

Semifinále:

Do semifinále proti Náchodu jsme vstoupili velmi špatně a nedrželi jsme se taktiky a pokynů z lavičky. Proto jsme už v poločase prohrávali 1:4. Celkově jsme byli pomalejší a chyby které soupeř dělal jsme nedokázali využít. S tímto výkonem jsme nemohli být spokojeni a je škoda že jsme si slabší chvilku vybrali zrovna v semifinále.

Náchod : Koblov 7:5

O 3. místo

V zápase o třetí místo jsme si alespoň trochu spravili náladu. Hráli jsme opět proti Kutné Hoře B. Herně to stejně jako s Náchodem nebylo úplně ideální, ale podařilo se nám nakonec zápas zlomit na svoji stranu. Odvážíme si tak z Děčína cenné bronzové medaile.

Koblov  :  Kutná Hora B  11:8