Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

6.kolo Korfbalové ligy starších žáků

Očekávané vyústění. Prostějovský tým v neděli v Korfbalové lize starších žáků přidal výhry číslo jedenáct a dvanáct a podle očekávání si dvě utkání před koncem základní části soutěže zajistil prvenství v tabulce. Dosud neporažení Hanáci přitom v Ostravě porazili letos podruhé i Znojmo, jež je jim v tabulce zatím nejblíž. Ve druhém miniturnaji potvrdilo roli favorita brněnské áčko a také Náchod. Mezi těmito týmy a Znojmem se v posledním kole rozhodne, jak bude vypadat pořadí na druhém až čtvrtém místě a tím pádem i složení semifinálových dvojic. Nejpravděpodobněji se zatím jeví střetnutí Prostějova s Náchodem a Znojma s Brnem.

MINITURNAJ V OSTRAVĚ

Tři jasné záležitosti a jeden šlágr kola, který však skončil podle papírových předpokladů. V Ostravě dominoval lídr z Prostějova, který v nejočekávanějším zápase dne porazil i Modré Slony ze Znojma. I když bylo utkání mnohem vyrovnanější, než první střetnutí obou celků v sezoně, přesto ho žlutočerný tým víceméně kontroloval a nakonec zvítězil 15:12.

V ostatních zápasech nebylo co řešit, možná trochu překvapivá je přesvědčivá výhra12:2 domácího Koblova nad Kolínem, který je v tabulce nad nimi. Ostravané tak Vembloudům oplatili těsnou prohru z prvního vzájemného klání a mohli se radovat z letošního druhého úspěchu.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Prostějov, SK RG U16  12:15

Poločas: 7:11. Rozhodčí: Michael Hák, Roman Musialek. Nejlepší střelci: Pavlíčková Jitka 3 - Bartošová Vendula 5, Jankovič David 4.

Koblov.KK Sokol U16 - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  1:24

Poločas: 0:12. Rozhodčí: Roman Musialek, Václav Paťorek. Nejlepší střelci: Hák Tomáš 1 - Pavlíčková Jitka 6, Kočková Klára 4.

Kolín, VKC U16 - Prostějov, SK RG U16  2:15

Poločas: 1:8. Rozhodčí: Roman Musialek, Michael Hák. Nejlepší střelci: Holoubková Veronika 1, Vondráčková Nela 1 - Bartošová Vendula 5.

Koblov.KK Sokol U16 - Kolín, VKC U16  12:2

Poločas: 5:1. Rozhodčí: Václav Paťorek, Roman Musialek. Nejlepší střelci: Hák Tomáš 4, Kopišová Kristyna 2, Vlček David 2 - Jiroudková Markéta 1, Vedral Štěpán 1.

Vendula Bartošová (hráčka, Prostějov): „Se Znojmem jsme měli zápas celkem pod kontrolou. Říkali jsme si, že je nesmíme podcenit a makat naplno hned od začátku. Myslím, že se nám to docela dařilo. Minulý rok jsme finále se Znojmem prohráli hlavně v hlavě, když jsme ke konci přestali předvádět naši hru. Za rok však hlavně naši kluci o dost vyrostli a jsme silnější. Pro nás je celkem jedno, s kým se v semifinále utkáme. Můžeme hrát s kterýmkoli týmem pod námi, každého jsme zatím letos porazili. Náchod je pravděpodobně nejslabší z těch tří, hraje v sedmi. Zbývají dva zápasy do konce základní části a plánujeme udržet neporazitelnost.“

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Moc napětí si diváci v hale v Kutné Hoře neužili. Neodehrály se tam totiž zrovna atraktivní duely. Nejlíp z nich podle předpokladů vyšel Náchod, kterému nevadil ani fakt, že přijel jen v sedmi lidech a přesto hladce ovládl obě střetnutí s poslední Kutnou Horou i brněnskou rezervou, jež je v tabulce třetí od konce.

Oba zápasy bez větších obtíží zvládl i elitní tým Brna, který vedle deklasování domácího celku stihl bratrovražedný souboj se svou rezervou. V něm se nenechali zkušenější korfbalisté zahanbit a po na koše velmi chudém poločase (3:0), se v druhé části přece jen zmátořili a zvítězili 13:4.

Základní část vyvrcholí za tři týdny, kdy se rozhodne o semifinálových dvojicích.

SK Plhov Náchod U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  17:6

Poločas: 9:4. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Štěpánová Jitka 5 - Dabrowski Karol 4.

Brno, KK U16 "B" - SK Plhov Náchod U16  10:26

Poločas: 5:14. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Holík Lukáš 6 - Štěpánová Jitka 7, Schmidtová Tereza 5, Vanclová Ema 5.

Brno, KK U16 "A" - Brno, KK U16 "B"  13:4

Poločas: 3:0. Rozhodčí: Tomáš Čihák. Nejlepší střelci: Holík Vojtěch 3 - Holík Lukáš 3.

Brno, KK U16 "A" - Kutná Hora, SK Respo U16  17:3

Poločas: 10:1. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Drechsler Jakub 3, Němeček Martin 3, Pražáková Marie 3 - Dabrowski Karol 1, Mikynová Blanka 1, Zedník Tomáš 1.

Tabulka po 6. kole:

1. Prostějov, SK RG U16                        12           12           0             0             216:68                   24

2. Modří Sloni YMCA Znojmo U16           12           9             0             3             305:90                   18

3. Brno, KK U16 "A"                               12           9             0             3             192:103                18

4. SK Plhov Náchod U16                         12           8             0             4             151:160                16

5. Kolín, VKC U16                                   12           4             0             8             70:214                   8

6. Brno, KK U16 "B"                                12           3             0             9             89:178                   6

7. Koblov.KK Sokol U16                           12           2             0             10           88:174                   4

8. Kutná Hora, SK Respo U16                  12           1             0             11           71:195                   2