Korfbal Klub Tj Sokol Koblov

Oficiální stránky klubu
Korfbal Klub Tj Sokol Koblov
www.korfbalkoblov.cz

Základní trenérské školení absolvoval

Základní trenérské školení absolvoval

Základní trenérské školení absolvoval za náš klub David Vlček a Václav Paťorek

Sváteční středa 8. května byla druhou příležitostí k zisku licence školitele korfbalu. Trenérské školení se uskutečnilo v Brně na ZŠ Sirotkova, která svým zázemím poskytla vhodné podmínky jak pro teoretickou, tak i pro praktickou část kurzu. Hlavním školitelem nebyl nikdo jiný než hlavní trenér české seniorské reprezentace Ivo Kracík.

Tohoto školení se nakonec zúčastnilo 17 přihlášených zájemců, konkrétně 5 z domácího KK Brno, jedna z KK Brno-Nový Lískovec, 2 z VKC Kolín, 2 z MS YMCA Znojmo, jeden z KC-ZŠ Šenov, jedna z SK RG Prostějov, 2 mladíci z KK TJ Sokol Koblov a výčet účastníků uzavíraly 3 paní učitelky z brněnských ZŠ Heyrovského a ZŠ Pastviny, které využívají korfbal ve výuce tělocviku a se školními družstvy se účastní i korfbalových turnajů.

Teoretická část obsahovala několik témat: postavení, úlohy a prostředky trenéra, rozdělení dětí a mládeže do věkových skupin podle schopností učit se a hlavním tématem bylo motorické učení jedince. Na závěr i něco z první pomoci u čeho významně pomohla i jedna z účastníků, která kurzy první pomoci i vyučuje.

Do praktické části byli účastníci školení rozděleni do 6 skupin. Každá skupina měla za úkol přípravu série cvičení pro různé věkové kategorie na daný typ tréninku. Tyto úkoly byli následující: rozcvička bez míče i s míčem, technika střelby, pohyb kolem koše, obrana, asistent, doskok. Každá skupina si v průběhu polední přestávky připravila svoje cvičení a pak v praktické části tyto cvičení prováděli ostatní účastníci školení jako cvičenci nebo i někdy neposlušné děti. Lektor Ivo Kracík následně připomínkoval tyto cvičení, vyzvedl pozitivní věci i navrhl jejich modifikace. Navíc přidal některá cvičení i ze svého zásobníku cvičení, aby přítomní budoucí trenéři získali co největší základnu různých alternativ tréninkových cvičení.

Věříme, že školení novým trenérům utvrdilo základy a rozšířilo obzory. Zároveň doufáme, nové poznatky využijí v práci ve svých klubech nebo školách při výchově budoucích českých reprezentantů.

Fotogalerie zde...https://skolni-korfbal.rajce.idnes.cz/Zakladni_skoleni_treneru_8.5.2019_Brno/

Diskuze

Ostravské noviny.eu Český korfbalový svaz z.s. RBP zdravotní pojišťovna Burik s.r.o. Školní korfbal Ostrava Slezská Ostrava A.D.M. reprografické studio NejNářadí.cz Podpořte nás, když nakupujete! Moravskoslezský Kraj Maxi-Tip a.s. Pro-idea - tvorba www stránek

Počet návštěv: 2013
Posledních 30 dnů: 494 | Posledních 7 dnů: 160 | Poslední den: 13

© 2019 Korfbal Klub Tj Sokol Koblov | Všechna práva vyhrazena | petr.krones@korfbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne