Velký korfbalový turnaj v Ostravě

V sobotu 20.6. se v Ostravě konal velký korfbalový turnaj, jehož se zúčastnilo 14 družstev. Pořádající klub, jímž byl KK Sokol Koblov, měl v tomto termínu původně pořádat Mistrovství ČR 2020 v beach korfbalu v žákovských kategoriích, ale celosvětová pandemie zrušila všechny akce pořádané pod hlavičkou Českého korfbalového svazu v sezóně 2019-2020.

KK Sokol Koblov i tak uspořádal korfbalový turnaj v celkem pěti věkových kategoriích, který se nakonec musel konat ve sportovní hale TJ Ostrava Várenská. Místo plánovaného plážového korfbalu se turnaj musel z důvodu vytrvalého několikadenního deště přesunout na palubovku, ale to téměř stovce zúčastněných hráčů vůbec nevadilo a předvedli vynikající sportovní výkony v téměř třiceti korfbalových zápasech.

Nejvíce prvenství si odvezl SK Plhov Náchod, který dokázal zvítězit ve čtyřech věkových kategoriích a přidal jedno druhé místo. Kategorii U11 ovládl bez porážky SAM Kozlovice, který si ještě připsal dvě stříbrná umístění v kategoriích U9 a U13. Domácí a pořádající KK Sokol Koblov pak zaznamenal jedno druhé místo stejně jako KC ZŠ Šenov.

Foto KK.Koblov https://romanek29.rajce.idnes.cz/Koblov_beachkorfbal_v_hale_2020?

Pořadí v jednotlivých kategoriích:

U9 – přípravka

2. SAM Kozlovice

U11 - minižáci

1. SAM Kozlovice

2. SK Plhov Náchod

U13 – mladší žáci

2. SAM Kozlovice

U16 – starší žáci

2. KK Sokol Koblov A

3. KK Sokol Koblov B