Prázdninový týden s korfbalem

Jeden červencový týden měly skřečoňské děti ve věku 5 –15 let možnost projít letní korfbalovou přípravou. Korfbal, jako jeden z mála sportů, hraje smíšené družstvo (2 dívky +2 chlapci, nebo 4 d + 4 ch), proto se mohl přihlásit každý. Hra je zábavná, přiměřeně náročná, rychlá a dynamická, je pro všechny cílové skupiny, kdo se chce zúčastnit, může se snadno zapojit. Jedním z cílů letní přípravy bylo rozšířit povědomí o tomto relativně neobvyklém sportu, seznámit nováčky s korfbalem, s jeho pravidly, smyslem a cílem hry, zkušenější se zdokonalovali v technice a dovednostech jako je skórování, obraně a týmové hře. Dalším důležitým cílem tohoto sportovního týdne bylo vést děti k sociálním dovednostem, seberealizaci, posílit zdravésebevědomí, ale také vést je k toleranci –mladší x starší, etice a zodpovědnosti. Program byl pestrý. V dopoledních hodinách se děti zaměřily na hru, obohacovaly si sportovní dovednosti různými metodami, didaktickými hrami, trénovaly střelbu na koš, zručnost, rychlost, ale také spolupráci a týmovou hru. Po výborném obědě v místní restauraci vyrazili spolu s trenéry na cyklovýlet po okolí. Seznámili se s místními přírodními krásami –soutok řeky Odry a Olše, povodí řeky Olše a jiné. Nechybělo ani letní koupání v Kališově jezeře. Pro odpočinek se mohly děti i kreativně rozvíjet, malovaly na kameny a vyráběly různé předměty z přírodního materiálu. Jedno odpoledne měli účastníci možnost si vyzkoušet i střelbu na terč z praku, luku či vzduchovky. Nechyběl ani kruhový trénink pro fyzickou zdatnost a koordinaci těla. Čtvrteční den změřily všechny děti síly s profihráči korfbalového klubu Ostrava -Koblov. Proběhl inspirativní turnaj smíšených družstev, kde se ukázalo, že i začátečníci dokážou zahrát parádní hru.Na závěr celého týdne čekalo na děti a jejich rodiče bohaté občerstvení, společné grilování a zábava pro utužení dobrých přátelských vztahů. Proběhlo i hodnocení, jehož zpětná vazba od dětí, rodičů i trenérů byla velice pozitivní, což nyní vede klub k přípravě a realizaci dalších podobných aktivit.

Posledních 30 dnů: 576 | Posledních 7 dnů: 140 | Poslední den: 4