Pravidla k nouzovému stavu od 14.10.2020

Pravidla k nouzovému stavu ve sportu od středy 14. října ČUS

Závěry:https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html

1. Je stanoven úplný zákaz výkonu sportovní činnosti na vnitřních sportovištích, bez ohledu na charakter sportovní činnosti.
  2. Výkon sportovní činnosti na venkovních sportovištích je limitován počtem 6 osob (v případě neprofesionálních sportovců) a zákazu využití vnitřního zázemí (šatny, sprchy apod.), přičemž musí být zachován odstup minimálně 2 metry od jiných osob.
  3. Venkovní sportoviště lze rozdělit pomocí fyzických překážek na dílčí sportoviště tak, aby takto vzniklými dílčími sportovišti vznikly koridory o minimální šířce 2 metry, a byl zamezen kontakt takto sportujících skupin (max. 6 osob v každé skupině), a to jak při příchodu a odchodu (vlastní vstup na sportoviště), tak při výkonu sportovní činnosti.
  4. Profesionální sportovci mohou využívat venkovní sportoviště (bez vnitřního zázemí – šatny, sprcha apod.) i v počtu přesahujícím 6 osob.
  5. Z povinnosti nosit ochranu dýchacích vyjmuti sportovci nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.

Pravidla k nouzovému stavu ve sportu od středy 14. října  Viz: https://www.agenturasport.cz/

Od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Jejich rozsah schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 12. října 2020.

Ode dne 14. října 2020 od 00:00 do dne 3. 11. 23:59 platí že:

NENÍ MOŽNÉ – aby se při hromadné akci sešlo více než 6 lidí a to platí pro vnitřní i vnější prostory – hromadná akce je také trénink dětí

NENÍ MOŽNÉ – aby byly v provozu vnitřní sportoviště (např. tělocvičny, hřiště, kluziště, kurty, ringy, tréninková zařízení apod.)

NENÍ MOŽNÉ – aby byly v provozu vnitřní prostory venkovních sportovišť, posiloven a fitness center

JE MOŽNÉ– aby byly v provozu vnější sportoviště

JE MOŽNÉ – aby byly konány tréninky ve vnějších prostorech (např. venkovní hřiště nebo jiné venkovní sportoviště, příp. neoznačený venkovní prostor) v maximálním počtu 6 osob (tedy např. 5 + trenér)

Nabádáme pořadatele sportovních akcí, provozovatele sportovních zařízení, trenéry, sportovce a další osoby, které se budou sportovní činnosti účastnit, aby dodržovali veškerá hygienická doporučení a dbali na co možná největší ochranu proti nákaze.

Národní sportovní agentura Moje rehabilitace s.r.o. MŠMT Moravskoslezský Kraj Ostrava Slezská Ostrava RBP zdravotní pojišťovna Burik s.r.o. Český korfbalový svaz z.s. Školní korfbal Maxi-Tip a.s. Deichman Image studio s.r.o. Podpořte nás, když nakupujete! A.D.M. reprografické studio

Posledních 30 dnů: 428 | Posledních 7 dnů: 110 | Poslední den: 17