ČUS po jednání ministrem

Zdravím všechny

Je spousta otázek k dnešnímu začátku tréninků.

Na stránkách MZ je balíček 1., jehož výňatek vidíte níže. Na páteční schůzce zástupců sportu a ministra Arenbergera, bylo odsouhlaseno podobné znění, ale bez povinnosti testovat. Ještě se to bude řešit.

Pro korfbal to znamená možnost tréninku ve 12 členných skupinách, včetně hry, nikoliv utkání mezi kluby. Dle dohody je možné trénovat ve 12 členných skupinach s 15m² na osobu a s možností členit hřiště na odpovídající části. Pro korfbal na našem klubovém fotbalovém hřišti to většinou znamená 4 malá hřiště o ploše 45x 25 m= cca 1100m² =cca 90m² na osobu.

Ministerstvo zdravotnictví však dosud závěry z jednání z pátku 23.4. ve svých oficiálních dokumentech nijak nepromítlo. V mimořádném opatření MZ ČR pod číslem MZDR 14601 /2021 -6/MIN/KAN je zveřejněno stále pouze sportování na venkovních hřištích ve dvou osobách.

Je dobře že už můžeme hrát i když v omezeném počtu a bejte prosím o to více a o to důrazněji na to , co se děje před příchodem, po odchodu, zkrátka kolem celého tréninkového procesu.Hráči a hráčky umí být zodpovědní, když jim vysvětlujeme důvody.

Díky za spolupráci.

Petr Krones

Tisková zpráva ČUS jako střechy sportů je zde:https://www.cuscz.cz/media/tiskove-zpravy/cus-po-jednani-ministrem-od-pondeli-konci-rozestupy-na-venkovnich-hristich.html

Podpořte náš klub nákupem on-line, aniž byste utratili jedinou korunu navíc! Vyberte si zboží z nabídky několika stovek e-shopů na www.GIVT.cz a pak už stačí jediný klik a každým nákupem přispějete na Korfbal Klub TJ Sokol Koblov.

Národní sportovní agentura Moje rehabilitace s.r.o. MŠMT Moravskoslezský Kraj Ostrava Slezská Ostrava RBP zdravotní pojišťovna Burik s.r.o. Český korfbalový svaz z.s. Školní korfbal Maxi-Tip a.s. Deichman Image studio s.r.o. Podpořte nás, když nakupujete! A.D.M. reprografické studio

Posledních 30 dnů: 714 | Posledních 7 dnů: 214 | Poslední den: 11