6. kolo, Ne 20.3.2022 09:00

4. kolo, Ne 30.1.2022 09:00

Vembloud korfbal club ..0
Korfbal klub Tj Sokol ..7

Korfbal klub Brno, z.s. “B”

3. kolo, Ne 9.1.2022 14:00

Korfbal klub Tj Sokol ..15
Korfbal klub Brno, z.s..11

SK RG Prostějov “B”

3. kolo, Ne 9.1.2022 11:00

Korfbal klub Tj Sokol ..16
SK RG Prostějov “B”..21

5. kolo, Ne 12.12.2021 09:00

Korfbal klub Brno, z.s..16

2. kolo, Ne 5.12.2021 12:20

SK RESPO Kutná Hora, z..19
Korfbal klub Tj Sokol ..15

Vembloud korfbal club Kolín

2. kolo, Ne 5.12.2021 11:00

Vembloud korfbal club ..11

Vezeme zlato a stříbro z U15 EKC & Beach EKC!

Na Slezské Ostravě máme 5 mistrů Evropy z Dunakeszi!

Pro Korfbal Klub TJ Sokol Koblov je potěšením, že dva národní týmy zahrnovaly celkem 5 hráčů KK Koblov. Poprvé se setkali s korfbalem v soutěžích Školního korfbalu. Poté už jako hráči klubu KK Koblov začali sbírat zkušenosti a medaile na Mistrovství ČR, odtud jejich cesta vedla k národnímu týmu a titulu mistrů Evropy.

Česká reprezentace 20 hráčů byla sestavena z členů 5 klubů pod vedením Martina Šnévajse a tvořila ji dvě reprezentační družstva. V A týmu náš klub zastupovali Matyáš Mazour, Nela Holaňová a Valerie Marcinová. Za náš mladší tým Rising Stars hráli Lukáš Slezák a Eliška Olšarová.

Čeští juniorští reprezentanti pod vedením hlavního trenéra Martina Šnévajse se předvedli na ME U15 2021 v Budapešti ve výborném světle. Páteční turnaj probíhal na umělé trávě a česká korfbalová reprezentace obsadila druhé místo, když podlehla až ve finále domácí reprezentaci Maďarska a získala cenné stříbrné medaile. Vrchol pro naše reprezentační lvíčata přišel v sobotu, kdy dokázali porazit všechny soupeře a po excelentním výkonu získali zaslouženě titul Mistra Evropy U15 2021 a dokázali tak obhájit svůj výjimečný úspěch z roku 2019.

Hlavní trenér české reprezentace U15 Martin Šnévajs k celkovému místění svých svěřenců uvedl: „V pátek jsme předvedli velmi kvalitní výkony, ale ve finále jsme si nedokázali poradit s fyzicky zdatnějšími Maďary. Na Beach turnaji jsme si věřili a skvělým taktickým výkonem jsme náročný finálový duel zvládli a máme zlato!” Po zápasech ve skupině, skončily oba naše týmy bez jediné porážky a tak šly do finále z prvního místa. Nejprve jsme hráli RS proti Maďarsku, které jsme předtím porazili 9:4, ale k naší smůle se nám nepodařilo tento úspěch zopakovat a prohráli jsme 4:6. Druhý tým, který měl stejné vyhlídky, bohužel také prohráli ve finále s Maďarskem a to v poměru 3:5.

Výsledky týmu RS:

• CZE - POL 6 - 4 • CZE - POR 9 - 0 • CZE - HUN 9 - 4 • CZE - SVK 3 - 1• CZE - HUN 4 - 6

FINÁLE

Výsledky týmů A:

• CZE - POR 5 - 3 • CZE - HUN 8 - 7 • CZE - SVK 5 - 2 • CZE - POL 14 - 0 • CZE - HUN 3 - 5

FINÁLE První zápas našich "Rising Stars" byl proti Portugalsku, který s přehledem vyhráli 9:3. Po zápasech ve skupině bylo opět jasné, že oba naše týmy postupují do finále a znovu se utkají proti námi již známému soupeři - Maďarsku. Po hodinové pauze na oběd, hrál tým "RS" zápas o titul, do kterého naši svěřenci vstoupili dost nešťastně, když prohrávali v poločase 0:2, ale dokázali zápas otočit a zvítězili konečným skóre 3:2. Po finálním hvizdu vypukla obrovská euforie. Hned poté se uskutečnil finálový zápas A týmu. Hned na začátku zápasu byl zraněn tahoun týmu Lukáš Holík, což jen semklo tým a po vydřeném zápase zvítězili 2:1.

Jakmile zazněla píšťalka signalizující konec celý tým zažil pocit, který se v životě nezapomíná . Bylo to náročných 5 dní, ale všichni si snad odváží jen pěkné zážitky, spoustu korfbalových zkušeností a titul mistrů Evropy v beach korfbale.

Gratulujeme našim hráčkám a hráčům ke získání stříbrných a zlatých medailí na IKF U15 European Korfball Championship v Dunakeszi a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i města Ostravy

Galerie k aktualitě

Národní sportovní agentura Moje rehabilitace s.r.o. MŠMT Moravskoslezský Kraj Ostrava Slezská Ostrava RBP zdravotní pojišťovna Burik s.r.o. Český korfbalový svaz z.s. Školní korfbal Moravec Maxi-Tip a.s. Deichman Image studio s.r.o. Podpořte nás, když nakupujete! A.D.M. reprografické studio

Posledních 30 dnů: 328 | Posledních 7 dnů: 65 | Poslední den: 14