Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

KK.Koblov další cenný skalp

KK Koblov si v 1.České korfbalové lize připsal další cenný skalp

Družstvo dospělých sehrálo v neděli 9.ledna turnaj 3.kola 1.ČKL a utkalo se s nejvýše postavenými družstvy průběžné tabulky, když narazilo na SK RG Prostějov „B“ a KK Brno „B“, a to na domácí palubovce v Ostravě.

V prvním zápase domácí korfbalisté nestačili na lídra tabulky z Prostějova, když po velmi vyrovnaném průběhu zápasu nakonec podlehli týmu z Hané poměrem 16:21. V poločasu vedli hosté poměrem 9:13, ale úvod druhé půle patřil domácím, kteří dokázali snížit až na rozdíl dvou košů a až do samotného závěru tak museli hosté bojovat o každý koš i samotné vítězství.

Ve druhém utkání dne koblovští sportovci dlouho bojovali s vlastními nepřestnostmi a chybami, nedařilo se jim skórovat a poločas byl 5:8 v jejich neprospěch. Do druhé půle již však vstoupili výrazně lépe a postupně ukrajovali z náskoku brněnského družstva a pět minut před koncem zápasu se poprvé dostali do vedení, které pak dokázali euforickým výkonem ještě navýšit a připsali si cenný skalp 15:11, který znamená aktuální čtvrté místo v průběžné tabulce 1.ligy s největším počtem vstřelených košů.

Navíc koblovská Kristýna Holubčíková vede tabulku střelců s 25 koši a na třetím místě je koblovský kapitán Jiří Hájek s 19 přesnými zásahy.

Tabulka 1.ČKL

1. SK RG Prostějov „B“                       5z.          8b.         85:63
  2. SK Plhov Náchod                             5z.          8b.         73:67
  3. KK Brno „B“                                      6z.          6b.         76:70
  4. KK Sokol Koblov                               6z.          6b.         96:95
  5. VKC Kolín                                           6z.          6b.         79:85
  6. SK Respo Kutná Hora                     6z.          4b.         81:95
  7. MS YMCA Znojmo „B“                   4z.          0b.         43:58