Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

A tým pouze jeden bod

Korfbalové družstvo Koblova získalo ve čtvrtém kole 1.ligy pouze jeden bod

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov se představilo o víkendu na domácí palubovce, když sehrálo dva zápasy čtvrtého kola, a to proti silným soupeřům z Kolína a ze Znojma.

V prvním zápase nastoupilo koblovské družstvo proti VKC Kolín, jež je jedním z nejúspěšnějších klubů v české korfbalové historii a jeho sestavě bylo možné najít hned několik bývalých reprezentantů a ligových mistrů z let 2013 a 2011, kdy naposledy VKC Kolín opanoval českou nejvyšší soutěž. Koblov nevstoupil do utkání dobře a zkušenosti kolínského družstva byly v první půli velmi znatelné a domácí družstvo prohrávalo 7:11. Ve druhé půli se však obraz hry změnil a koblovští svěřenci trenéra Filipa dokázali trpělivým výkonem snižovat náskok Kolína, když se tradičně opírali o střeleckou potenci dvojice Holubčíková – Hájek, kteří nastříleli pět, resp. čtyři koše. I když druhý poločas již patřil poměrem 9:6 Koblovu, z vítězství se v dramatickém závěru však radovalo hostující družstvo VKC Kolín po výsledku 16:17.

Druhé utkání proti aktuálnímu vedoucímu družstvu tabulky ze Znojma však korfbalisté Koblova rozhodně nevzdávali a nastoupili s touhou získat potřebné body. V poločasové přestávce bylo skóre vyrovnané 6:6 a v průběhu druhé půle si domácí dokázali vytvořit malý náskok. V závěru utkání vedli domácí 14:12 a dokonce měli k dispozici penaltový hod, který však neproměnili a dali šanci znojemskému týmu, který ji dokázal využít a devět vteřin před koncem vyrovnat na 14:14, na což již Koblov odpovědět nedokázal. Bod ze zápasu proti vedoucímu týmu tabulky 1.ligy je sice cenný , ale je z pohledu vývoje utkání je spíše ztrátou, která znamená, že koblovské družstvo bude moci v tomto ročníku 1.České korfbalové ligy reálně bojovat maximálně o třetí místo.

KK Sokol Koblov – VKC Kolín                      16:17     (poločas 7:11)

Koše: Holubčíková 5, Hájek 4, Hák T. 4, Mazour 1, Vernarská 1, Škrobová 1

KK Sokol Kolbov – MS YMCA Znojmo      14:14     (poločas 6:6)

Koše: Holubčíková 4, Hájek 3, Hák T. 3, Vernarská 2, Škrobová 1, Hák M. 1