Letní příměstské tábory 2020

V letošním roce 2020 proběhly tři příměstské kempy. Ten první byl příměstský kemp na Hladnově. Děti se sešly v pondělí 27. 7. 2020 v areálu Gymnázia Hladnov, kde je čekal docela náročný týden. Každý den se dělil na dvě tréninkové jednotky. V pondělí jsme se seznámili s pravidly korfbalu. Poté jsme učili děti správnou techniku střelby a zkusili i zápas. V úterý jsme se věnovali fyzické zdatnosti dětí. Ráno nás čekal výběh do centra Ostravy, kolem řeky a zpátky na Hladnov. Tento výběh nám dokázal úroveň naší kondice. Odpoledne jsme si zase zahráli. Ve středu dopoledne jsme zase trénovali střelbu, tentokrát z různých pozic, klidu i pohybu. Odpoledne nás čekal výlet na Laser game, ve kterém byl nejúspěšnějším týmem tým trenérů. Ve čtvrtek jsme si ozvláštnili den návštěvou našeho dalšího příměstského tábora ze ZŠ Skřečoň. Dopoledne jsme spolu odehráli 3 zápasy, ve kterých jsme si poměřili síly. Odpoledne nás čekal výlet do Michálkovic. Zde jsme předvedli místním obyvatelům a dětem, co je vlastně korfbal a jak se hraje. V pátek jsme ukončili kemp soutěžemi a závěrečným zápasem.

Z pohledu trenérského týmu se kemp vydařil. Na jídlo jsme chodili do místní jídelny na Hladnově. Jídlo bylo chutné, měli jsme zajištěné i svačiny ve formě ovoce, bylo postaráno i o náš pitný režim. U většiny dětí jsme viděli výrazné zlepšení sportovního výkonu. Areál nám plně vyhovoval. Měli jsme přístup do haly, na venkovní ovál a na venkovní hřiště. Všechny tyto prostory jsme plně využívali. Počasí nám taky hezky vyšlo.

Další týden proběhl kemp nedaleko Hladnova, na ZŠ Chrustova. Tady čekal děti podobný program. Dopoledne 3. 8. 2020 jsme se seznámili s pravidly korfbalu a správnou technikou střelby. Odpoledne nás čekal kondiční trénink a zápas. V úterý nám bohužel nevyšlo počasí, tak jsme se vydali zahrát si minigolf do centra. Zde jsme se všichni utkali proti sobě. Systém byl jednoduchý. Dohrát míček do jamky za co nejméně odpalů. Po  docela vyrovnaném boji jsme spočítali výsledky a jeli zpátky na ZŠ Chrustova. Zde odpoledne proběhl kruhový trénink v tělocvičně. Ve středu nás čekal výlet do nedaleké ZOO Ostrava. Zde se děti rozdělily do dvou týmů. Každý tým dostal dotazník, ve kterém nebyly jednoduché otázky. Na získání plného počtu bodů jste museli obejít skoro celou zoologickou zahradu. Ve čtvrtek nás čekal těžký den. Dopoledne jsme hráli zápasy a věnovali se individuálnímu zlepšení dětí. Odpoledne se v areálu ZŠ Chrustova uskutečnilo Korfbalové odpoledne. Dorazili děti, rodiče i kluboví nadšenci. Byl připravený zábavný program pro děti v podobě Archery game a skákacího hradu. Během odpoledne se odehráli zápasy mezi dětmi a rodiči. Setkání jsme si zpříjemnili společným grilováním. Celé odpoledne se neslo v dobré náladě a všichni jsme si to užili. V pátek jsme si ještě zatrénovali.

Závěrem bych chtěl poděkovat trenérskému týmu a všem, kteří se podíleli na letošních kempech.

Václav Paťorek

Posledních 30 dnů: 545 | Posledních 7 dnů: 99 | Poslední den: 5