Protiepidemická opatření doporučená ČKS

Protiepidemická opatření doporučená ČKS (vychází z platných nařízení ministerstva zdravotnictví k datu 20.10.2021)

Úplné znění mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provozu sportovišť je zde.

Úplné znění mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení pokrývky nosu a úst je zde.

Mimořádná opatření stanovují tyto podmínky: 1. Tréninky:

• Na sportoviště zákaz vstupu těm, co mají příznaky Covid 19, nebo kterým je více než 6 let a nesplňují podmínky dle bodu 16 tj.: stanovují následující podmínky pro vstup osob do některých vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích nebo jiných činnostech, je-li to vyžadováno tímto mimořádným opatřením:

a) osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem, nebo

b) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník, nebo

c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo certifikátem o provedeném vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID1, za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu; za národní certifikát o provedeném očkování se považuje písemné potvrzení vydané alespoň v anglickém jazyce oprávněnou osobou působící v třetí zemi, jehož vzor je zveřejněn v seznamu uznaných národních certifikátů na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví; písemné potvrzení musí obsahovat údaje o očkované osobě, podanému typu vakcíny, datu podání vakcíny, identifikaci osoby, která potvrzení vydala, a tyto údaje musí být možné ověřit dálkovým přístupem přímo z písemného potvrzení, za předpokladu, že očkování bylo provedeno:

i) léčivým přípravkem obsahujícím očkovací látku proti covid-19, kterému byla udělena registrace podle nařízení (ES) č. 726/2004, nebo ii) léčivým přípravkem, jehož výroba je v souladu s patentem léčivého přípravku podle bodu i), pokud je tento léčivý přípravek zároveň schválen Světovou zdravotnickou organizací pro nouzové použití; nebo d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo e) osoba na místě podstoupí rychlý antigenní test (RAT) na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 určený pro sebetestování (použití laickou osobou), jehož výsledek je negativní; obdobné platí, pokud osoba na místě prokáže, že podstoupila rychlý antigenní test (RAT) za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím online služby nejdéle před 24 hodinami a prokáže absolvování tohoto testu a jeho negativní výsledek potvrzením poskytovatele zdravotních služeb.

• Provozovatel (pořadatel) je povinen požadovat prokázání splnění podmínek pro vpuštění na sportoviště, nepředloží-li mu kontrolovaná osoba potvrzení, nesmí ji vpustit do haly.

• Do 20 lidí v jednom neměnném kolektivu lze vést pouze docházku.

• Je nutné větrat prostory.

• výjimka s nošení respirátorů a roušek ve vnitřních prostorech pro sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole, a dále na trenéry, další členy týmu v rámci kolektivních sportů a rozhodčí při účasti na sportovní činnosti nebo přípravy na ni konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy nebo zastřešujícími sportovními organizacemi.

2. Zápasy:

• pokud má být v jeden čas přítomno více než 20 diváků, musí všichni diváci splňovat podmínky, diváci musí mít respirátor • zákaz účasti na akci osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 anebo které nesplňují podmínky dle bodu 16 (viz výše)

• Organizátor (pořádající klub) je povinen požadovat prokázání splnění podmínek pro vpuštění na sportoviště, nepředloží-li mu kontrolovaná osoba potvrzení, nesmí ji vpustit na akci.

• vzdálenost diváků od sportovní plochy musí být nejméně 2 m • Pro hráče, pořadatele a trenéry platí podmínky jako na tréninku.

• Organizátor (pořádající klub) musí vést seznam účastníků s kontakty (osobní telefonní číslo nebo telefonní číslo na zákonného zástupce) pro účely případného trasování. • výjimka s nošení respirátorů a roušek ve vnitřních prostorech pro sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole, a dále na trenéry, další členy týmu v rámci kolektivních sportů a rozhodčí při účasti na sportovní činnosti nebo přípravy na ni konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy nebo zastřešujícími sportovními organizacemi, Shrnutí: povinnosti vyplývající z výše uvedeného:

• Kontrolovat splnění podmínek dle bodu 16 mimořádného opatření. • Organizátor (pořádající klub) musí zajistit možnost samotestování na místě jak pro účastníky, tak pro diváky. • V případě pozitivního testu se nesmí účastnit akce nikdo z kontaktů pozitivního – je-li nutná izolace většiny týmu, domluví se náhradní termín zápasu.

• Trenéři dodají pořadateli seznam přítomných hráčů a členů výpravy s kontaktem (telefon), pořadatel seznamy oskenuje spolu se zápisem z utkání a zašle na ČKS. • Diváci musí být minimálně 2 m od hrací plochy.

• Každý tým by měl mít svou šatnu, na místě by měla být připravena desinfekce.

• Prokáže-li se u nějakého hráče do 10 dnů od turnaje pozitivita – trenér upozorní organizátora (pořádající klub), případně STK a ta informuje trenéry zbylých týmů a poskytne seznamy hygieně.

Posledních 30 dnů: 545 | Posledních 7 dnů: 99 | Poslední den: 5