Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

Mezinárodní korfbalový víkend v Nitře

Mezinárodní korfbalový víkend v Nitře10. –12. 7. 2020

Letos jsme se zúčastnili mezinárodního korfbalového turnaje, který se odehrával na Slovensku v Nitře. Turnaje se zúčastnilo 12 klubůa 28 týmů,jedním z nich byl i náš Korfbal Klub TJ Sokol Koblov. První den turnaje se zápasy hrályna fotbalovém stadionu.Bohužel se díky změně počasí a silnému větru nedohrály všechny zápasy. V kategorii U11 (kategorie do 11 let) hrály 4 týmy,vyhrál tým KK Brno A a KK.Koblov skončil na čtvrtém místě. V kategorii U13 (kategorie do 13 let) hrálo 7 týmů, vyhrál tým KK Brno Díky lepšímu skóre a nedohranému turnaji,KK.Koblov skončil na druhém místě. V kategorii U16 (kategorie do 16 let) hrálo opět 7 týmů. I zde vyhrál opět týmKK Brno A a KK.Koblov se svými dvěma mužstvyskončil na čtvrtém a pátém místě. Poslední kategorií byli senioři. Zde se Korfbal Klub TJ Sokol Koblov nezúčastnil, avšak někteří naši trenéři a hráči hráli v partnerském klubu KC –ZŠ Šenov, ten se umístil na čtvrtém místě. Počasí až na závěr turnaje bylo nádherné slunečné a pořadatel připravil i spoustu občerstvení pro hráče a diváky. Ubytování bylo zajištěno na studentských kolejích. Sobotní večer byl završen diskotékou v Ugly Flamingo club v centru města.Tak tedy skončil sobotní den turnaje. Druhý den,v neděli,se hrál beach korfbalna písku na místním koupališti nedaleko fotbalového stadionu. V kategorii U13 (kategorie do 13let), hrálo 5týmů. Vzávěrečném finálovém utkánívyhrál tým Znojmo o jeden koš a KK.Koblov A skončil na druhém a KK.Koblov B na třetím místě. V kategorii U16 (kategorie do 16 let), hrálo 5týmů.Vyhrál opět tým Znojmo a KK.Koblov získal pěkné druhé místo.Kategorii senioři jsme měli opět zastoupenou našimi trenéry a hráči vklubu KC –ZŠ Šenov.V průběhu turnaje a po vyhlášení výsledků se účastníci turnaje měli možnost vykoupat v bazénu. Přítomní rodiče také navštívili Nitranský hrad, na který, byl pocelý víkend turnaje pěkný výhled.Za celý tým Korfbal Klub TJ Sokol Koblov chceme poděkovat organizátorům turnaje, a také předsedovi klubu Petru Kronesovi, našim trenérůma hlavně věrným fanouškům - rodičům, kteří nás v Nitře podpořili.Děkujeme všem a těšíme se na další, jubilejní10.ročník mezinárodního korfbalověho turnaje v Nitře.