První soustředění U19 v Kutné Hoře

V pátek 25.9. začala 1. tréninkem nové sezóny společná příprava reprezentačního týmu U-19 v kutnohorské hale Klimeška pod vedením trenéra J. Podzemského. Vrcholnou akcí tohoto týmu je MS, které by se poprvé hrálo mimo NL a to právě zde v Kutné Hoře o Velikonočních svátcích 2021. Pozvánku obdrželo téměř 30 hráčů z celé ČR, ale nakonec ji i s ohledem na situaci s Covidem 19 přijalo pouze 16 z nich. Zastoupení zde měli hráči z Brna, Brna NL, Prostějova, Koblova, Českých Budějovic, Náchoda, Kolína a Kutné Hory. Na palubovce se představilo celkem 7 nováčků, kteří absolvovali s týmem U-19 úplně první tréninky. Na většině hráčů bylo vidět, že již prošli různými mládežnickými výběry reprezentačních týmů. Tým absolvoval ve třech dnech celkem 6 tréninkových bloků, ve kterých měli prokázat technickou, fyzickou i herní připravenost jednotlivců i schopnost zapojení do rodícího se nového týmu juniorské reprezentace. Je jen škoda, že se nemohlo z různých důvodů zúčastnit více hráčů, ale hned za týden bude další součástí přípravy zapojení dvou týmů do zápasů Superligy v Prostějově.

• Karel Bašta
  • Martin Dušek
  • Kryštof Hasnédl
  • Rostislav Kortus