Korfbalový týden s Beruškama

Od 26. 7. do 30. 7. se v naší obci konal pětidenní příměstský tábor pro děti od 4 let.

První den – tedy pondělí – začal nejdříve vzájemným seznamováním a po svačině jsme se rovnou vrhli na náš program. Autobus Osvětové besedy Dolní Lutyně nás od kulturního domu dopravil přímo k ostravské zoo. Zde na nás čekalo poutavé povídání o slonech doprovázené ukázkou zubů a klů, na které si děti mohly i sáhnout. Cestu okolo růžových plameňáků, hrochů, opic, přes ptačí voliéry a expozice hadů, želv a šelem jsme zakončili u prolézaček, kde byla pro děti přichystaná sladká osvěžující odměna – nanuky. Na závěr jsme navštívili zvířátka z farmy. Morčátka, králíčci i slepičky byly pěkné, ale úspěch sklidily především kozy, jež si děti mohly pohladit.

Úterek jsme, jako každý den, zahájili tancem na písničky. Děti si například zkoušely práci s hůlkou mažoretek. Poté již nastalo pravé soutěžení v duchu právě probíhajících Olympijských her. Ve všech táborových soutěžích se utkávali Modří a Zelení. Týmy porovnávaly síly celkem v osmi disciplínách. Na konci si každý odnesl Olympijský diplom, kde zjistil, na který sport se nejvíce hodí. K odpočinku jsme zvolili malování na kameny, při němž děti projevily i malířské nadání.

Další den nás čekala návštěva. Přijeli za námi trenéři z ostravského Korfbalového Klubu TJ Sokol Koblov. Korfbal je poutavý míčový, týmový, smíšený sport, který si v poslední době proráží cestu i do českých škol. S dětmi trenéři hráli různé soutěže a zároveň je učili techniku sportu.

Mauglího stezku jsme navštívili ve čtvrtek. Děti se na bohumínském hřišti řádně vyřádily a po aktivním, zapáleném sportování si všichni vysloužili zmrzlinu na konec dne.

V pátek nás čekala příprava na taneční vystoupení, jež si děti každé ráno nacvičovaly. Poté následovala poslední hra v podobě hledání pokladu zakončená oslavou sladkostmi a dětským šampaňským. Odpoledne děti předvedly vystoupení svým rodičům, kteří je právem odměnili potleskem. Po předání medailí a diplomů za celý týden se zbývalo rozloučit.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem dětem, rodičům a všem, kteří se zapojili, za krásné slunečné dny, jejž si děti i vedoucí naplno užili

Od září 2021 bude v naší obci na bývalé ZŠ Nerad korfbalový kroužek pod vedením mgr. P. Šostokové.

Posledních 30 dnů: 545 | Posledních 7 dnů: 99 | Poslední den: 5