Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

Jsme ve hře o medailové umístění v 1.lize

KK Sokol Koblov si připsal dvě cenné výhry v 1.České korfbalové lize

Hráčky a hráči Korfbalového klubu Sokola Koblov si v neděli připsali do tabulky 1.ligy dvě cenné výhry, když shodně poměrem 20:16 dokázali porazit KK Brno “B” a následně si poradili i se silným SK Náchod Plhov, který je jedním z favoritů na celkové prvenství v 1.České korfbalové lize. KK Sokol Koblov tak zůstává ve hře o medailové umístění v 1.lize, a to hned při své první sezóně v této soutěži.

KK Brno “B” – KK Sokol Koblov 16:20 (poločas 8:14)

V úvodní desetiminutovce se obě družstva střídala ve vedení a po první čtvrtině byl stav nerozhodný 5:5. O osudu utkání rozhodla druhá čtvrtina, kdy koblovští korfbalisté maximálně efektivním útokem a pečlivou obranou odskočili soupeři na šesti košový rozdíl a vedli 8:14. Do druhého poločasu sice vstoupilo domácí družstvo zvýšenou aktivitou a povedlo se mu náskok snížit, ale na zvrat ve vývoji to stačit nemohlo. Střelecky se v tomto zápase zaskvěla hlavně nová posila Vlastimil Krejčí, který přišel na hostování a hned v prvním zápase v novém dresu zaznamenal celkem 6 košů. Pět úspěšných střel přidala ještě Kristýna Holubčíková a po třech Jakub Holubčík a Tereza Škrobová.

Koše: Krejčí 6, Holubčíková 5, Holubčík 3, Škrobová 3, Hájek 2, Hák 1

KK Sokol Koblov – SK Plhov Náchod 20:16 (poločas 9:3)

Našim sportovcům vyšel excelentně úvod střetnutí, když soupeře zcela paralyzovali zvolenou obrannou taktikou a skvělou disciplinovanou hrou. V úvodu utkání se dostali do vedení 5:0 a soupeř marně hledal způsob, jak skórovat. Do poločasové přestávky jsme tak šli za nadějného vedení 9:3, které se dařilo udržovat až do závěrečných minut zápasu. Vedle skvěle zvládnuté obrany celého družstva, která byla hlavním klíčem k úspěchu, se střelecky prosadili zejména Jiří Hájek a Kristýna Holubčíková, kteří si do střelecké tabulky připsali 5, resp. 7 košů.

Koše: Holubčíková 7, Hájek 5, Hák 2, Krejčí 2, Vernarská 2, Sedláková 1, Škrobová 1

Hodnocení kapitána Jirky Hájka: “V dnešním herním dni se Koblovským hráčům podařilo urvat plný počet bodů. Hlavním aspektem byla týmová hra a bojovnost týmu. Nemůžeme opomenout i dobrý výkon naší posily z Budějovic Vlasty Krejčího. Všichni hráči dnes byli s hrou spokojeni a doufám, že to přeneseme i do dalších zápasů, které nás čekají už příští týden doma! Velké díky dnes patří také věrným fanouškům Maty a Maty! Na domácích zápasech budeme rádi za co největší podporu fanoušků”.