Korfbal klub Brno, z.s..28

Korfbal klub Brno, z.s..27
Korfbal klub Tj Sokol ..9

V 1.semifinále dorostenecké extraligy vítězili favorizované týmy

O uplynulém víkendu bylo odehráno 1.semifinále České dorostenecké extraligy, když se v sobotu utkali týmy Koblova a Znojma a v neděli Prostějova a Brna. V obou zápasech zvítězily výše postavené týmy po základní části - Znojmo a Brno, a mají lépe našlápnuto utkat se ve finálovém zápase. Odvety se hrají 30.4. ve Znojmě a v Brně.

KK Koblov - MS Znojmo YMCA 10:16 (3:6)

Ačkoliv výsledek vyznívá jednoznačně pro favorita se Znojma, na hřišti byl výsledek skoro opačný. Domácí tým se lépe pohyboval a hostující tým se třemi reprezentanty v sestavě se na hřišti trápil a ještě několik minut před koncem vedl jen o dva koše. Nakonec se přece jen projevila síla Znojma spočívající v úspěšném zakončení a zaslouženě zvítězilo.

Nejlepší střelci utkání: Mamulová 2, Sakalíková 2 - Kočková 4, Křupal P. 3, Pavlíčková 3.

Pár slov k utkání od JItky Pavlíčkové (MS Znojmo YMCA): "Proti Koblovu se nám tentokrát moc herně nedařilo. Sice jsme koši a trochu lepší obranou vyhráli, ale pohybově na tom byli lépe než my. My se trápili i nad lehkým útokem. Doufám, že to bylo jenom nervozitou a teď s větší nadějí do finále odehrajeme skvělý zápas pro fanoušky na domácí palubovce."

SK RG Prostějov - KK Brno A 14:15 (8:7)

Domácí družstvo, které se v posledních zápasech základní části prezentovalo jako černý kůň ligy, když dokázalo sebrat body jak Brnu A, tak i Znojmu, nastoupilo k utkání bez dvou zraněných hráčů základní sestavy Valenty a Dvořákové. Naproti tomu Brno A bylo v plné sestavě. A tento fakt byl možná rozhodující. První poločas se skóre přelévalo ze strany na stranu a diváci mohli vidět vyrovnané utkání. Ve třetí čtrtině však hřiště ovládlo Brno, které dokázalo trestat chyby soupeře a vytvořilo si náskok čtyř košů (13:9). Poslední čtvrtina přinesla drama až do konce, domácí se nechtěli vzdát a skóre úspěšně dotahovali. Brno se však nevzdalo a těsným výsledkem o jediný koš vybojovalo důležitý bod. Prostějov tak čeká nelehký úkol a pokud si chce zahrát o zlato, musí Brno porazit hned dvakrát na jeho palubovce.

Nejlepší střelci utkání:  Bartošová 4, Jankovič A. 3 - Holík L. 4, Vojnová 4, Čarvašová 3.