Korfbal klub Brno, z.s..27
Korfbal klub Tj Sokol ..9

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný.

Dne 23.4.2022,

odehrál náš dorostenecký tým první semifinále play off proti vítězi základní části YMCA Znojmo.

Cíl byl jednoznačný- dosud suverénní Znojmo co nejvíce potrápit a pokusit se využít domácí prostředí k zisku prvního zápasu. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Naši hráči byli velmi dobře připraveni a nahecovaní. Povedlo se nám soupeře zaskočit koncentrovaným výkonem v obraně a využít mírnou nervozitu soupeře v koncovce. Nesmírná kvalita Znojma se však v závěru poločasu přece jen projevila, když dokázal potrestat naše drobné zaváhaní a odskočit na rozdíl tří kosů. Po prvním poločase jsme tedy do šatny šli za nepříznivého stavu 3:6. Přesto jsme nic nezabalili, naopak jsem z hráčů cítil neskutečnou vůli a chuť se zápasem ještě něco udělat.

Do druhého poločasu jsme vlétli velmi aktivně a dostali jsme Znojmo pod tlak. Obvzlášť třetí čtvrtina byla jasně v naší režii a za stavu 8:10 jsme měli několik velmi dobrých šancí. Znojmu se však podařilo znovu odskočit a čtvrtá čtvrtina už patřila soupeři. Přesto si myslím že konečný výsledek 10:16 neodpovídá vyrovnanosti zápasu, který se hrál ve velmi ostrém tempu které, přestože ani jeden z týmů příliš nezasahoval do sestavy, vydrželo po celý zápas.

Chtěl bych pochválit naše hráče za převedený výkon, protože i přes prohru, předvedli velmi dobrý výkon a nechali na hřišti srdce. Také musím pogratulovat soupeři, který zaslouženě vyhrál první zápas.

KK Tj Sokol Koblov U19 : Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - 10:16 (3:6)

Odveta nás čeká už v sobotu 30.4 ve Znojmě a hned v neděli nás čeká domácí semifinále Ligy starších žáků, na které vás srdečně zveme. Podrobnosti najdete na našem instagramu.