Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

A tým na třetím místě v 1.lize

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov porazilo rezervu KK Brno a je v tabulce 1.ligy na třetím místě

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov sehrálo včera v brněnských Bohunicích zápasy druhého kola druhé nejvyšší korfbalové soutěže, kterou je 1.Česká korfbalová liga. V prvním utkání proti MS YMCA Znojmo se našemu družstvu povedl vstup do utkání a rychle vedlo 2:0, ale v dalším průběhu prvního poločasu přibylo mnoho nepřesností, soupeř vyrovnal a ujal se vedení 4:7. Do druhé půle vstoupilo koblovské družstvo dobře, když dokázalo snížit na rozdíl jediného koše na 6:7, ale následně opět začal úřadovat jihomoravský soupeř, který měl ve své sestavě i dva české reprezentanty z úspěšného MS 2023 (Jitka Pavlíčková a Tomáš Toufar) a aktuálně nejlepšího střelce České korfbalové extraligy René Křupala. Trenér Filip zkoušel promíchat sestavu, ale k úspěchu to nevedlo a v prvním utkání tak KK Sokol Koblov podlehl 11:18, když nejlepším střelcem byl Tomáš Hák s pěti koši.

Do druhého utkání proti rezervnímu týmu KK Brno vstoupilo koblovské družstvo v pozměněné základní sestavě Hák, Šupík, Kopišová, Škrobová a Hájek, Holubčík, Vernarská, Kočí. Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří si dokázali během první půle vypracovat až čtyřkošový náskok a koblovský trenér Filip poslal do hry veterána Vrkoče s jasným cílem uklidnit hru a připravit šance pro dámskou polovinu družstva, což se ukázalo jako výborný tah a do poločasové přestávky se šlo za stavu 8:10 ve prospěch brněnského družstva. Ve třetí desetiminutovce se podařilo vyrovnat skóre a do hry přišli z lavičky čerství hráči Mazour a Mamulová, kteří hru oživili a v poslední desetiminutovce se vývoj skóre otočil jasně ve prospěch koblovského družstva, které si připsalo cennou výhru 17:13 a v tabulce figuruje na průběžné třetí příčce.

KK Sokol Koblov – MS YMCA Znojmo ”B”                             11:18     (poločas 4:7)

Koše: Hák T. 5, Hájek 3, Kopišová 1, Hák M. 1, Mazour 1

KK Sokol Koblov – KK Brno “B”                                 17:13     (poločas 8:10)

Koše: Škrobová 4, Hák T. 4, Vernarská 3, Hájek 3, Mamulová 2, Kopišová 1

Tabulka 1.ČKL po 2.kole

1.            Korfbal klub Brno, z.s. "C"            4z.          8b.         70:37

2.            SK Plhov - Náchod                           4z.          6b.         61:47

3.            Korfbal klub Tj Sokol Koblov         4z.          6b.         66:66

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"    4z.          4b.         70:67

5.            Vembloud korfbal club Kolín        4z.          4b.         60:68

6.            SK RESPO Kutná Hora, z.s.            4z.          3b.         59:60

7.            Prievidza, SKK Dolphins                 4z.          3b.         63:66

8.            Vosíme.cz Korfbal Prostějov "B" 4z.          2b.         67:72

9.            Korfbal klub Brno, z.s. "B"            4z.          0b.         41:74