Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

A tým na třetím místě

Po vítězství nad rezervou Prostějova drží korfbalové družstvo KK Sokol Koblov třetí místo

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov dokázalo o víkendu vybojovat cenné vítězství nad rezervou Prostějova, která je nejúspěšnějším družstvem druhé nejvyšší soutěže v posledních letech. Koblovské družstvo vstoupilo do utkání velice koncentrovaně a zejména díky skvělé obraně drželo vyrovnaný stav 2:2 po střelecky chudé první čtvrtině. I ve druhé desetiminutovce nepřibývalo skóre vysokým tempem a v poločasové přestávce byl stav 4:5 z pohledu domácího Vosíme.cz Korfbal Prostějov. Ve druhé půli si koblovští korfbalisté neustále udržovali mírný náskok, náročné utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce a připsali si cenné body do průběžné tabulky 1.České korfbalové ligy.

Ve druhém utkání 5.kola se koblovské družstvo utkalo s nejlepším slovenským družstvem SKK Dolphins Prievidza, které v sezóně 2023/2024 nastupuje v 1.lize Českého korfbalového svazu. Slovenské družstvo, které má v sestavě celou řadu slovenských reprezentantů, se prezentovalo velmi vysokou úspěšností střelby, v polovině zápasu vedlo poměrem 8:7 a nakonec porazilo KK Sokol Koblov poměrem 17:15.

KK Sokol Koblov – Vosíme.cz Korfbal Prostějov „B“          15:12    (poločas 5:4)

Koše: Hájek 5, Hák 4, Kopišová 2, Škrobová 2, Mazour 1, Vrkoč 1

SKK Dolphins Prievidza - KK Sokol Koblov                            17:15    (poločas 8:7)

Koše: Hájek 4, Hák 4, Mazour 3, Škrobová 2, Kopišová 1, Vernarská 1