Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

Korfbalové družstvo Sokola Koblov se vyšvihlo do čela tabulky 1.ligy

V neděli se v Ostravě konaly zápasy šestého kola 1.České korfbalové ligy a domácí korfbalové družstvo KK Sokol Koblov si připsalo dvě výhry, po nichž se svěřenci trenéra Filipa posunuli do čela prvoligové tabulky.

V první zápase se koblovské korfbalové družstvo utkalo v rezervou KK Brno, se kterou nastupuje celá řada bývalých úspěšných reprezentantů doplněná o nadějné dorostence. První polovina zápasu nenabídla mnoho košů a zejména Koblov zahodil mnoho šancí, ale i tak vedl v poločasové přestávce 9:5. Vstup do druhé půle však domácím vyšel excelentně, rychle dokázali odskočit soupeři na rozdíl osm košů a výborným výkonem v obraně nedali brněnskému družstvu šanci myslet na bodový zisk, když druhý poločas ovládli jasně poměrem 11:2 a celé utkání pak 21:7. Trenér Filip dal příležitost i všem hráčům z lavičky a do střeleckých statistik se dokázalo zapsat hned deset hráčů koblovského družstva.

KK Sokol Koblov – KK Brno „B“                                 21:7       (poločas 9:5)

Koše: Hájek 3, Hák M. 3, Hák T. 3, Mamulová 3, Škrobová 3, Mazour 2, Holubčík 1, Kundelová 1, Šupík 1, Vernarská 1

Druhé utkání proti MS YMCA Znojmo „B“, který je obhájcem titulu z minulého ročníku 1.České korfbalové ligy, se vyvíjelo od začátku plně v režii ostravského korfbalového družstva, které nastoupilo do zápasu koncentrovaně a během první půle si dokázalo vytvořit devítikošový náskok, když diváci mohli sledovat domácí střelecký koncert a poločasové skóre 15:6 toho bylo jasným důkazem. Nejlepším střelcem zápasu byl juniorský reprezentant Tomáš Hák, který zaznamenal famózních osm košů a ve střelecké tabulce celé soutěže se vyšvihl na šesté místo mezi muži s 31 koši. Mužskou tabulku střelců pak vede koblovský kapitán Jiří Hájek se 34 koši a dámské polovině vévodí kutnohorská Miloslava Mensová s 38 koši.

KK Sokol Koblov – MS YMCA Znojmo „B“                 25:9   (poločas 15:6)

Koše: Hák T. 8, Vernarská 4, Hájek 3, Vepřek 2, Škrobová 2, Šupík 2, Kočí 1, Mazour 1, Sakalíková 1

Tabulka 1.České korfbalové ligy

1.            Korfbal klub TJ Sokol Koblov                   10z.       14b.       174:143

2.            Vosíme.cz Korfbal Prostějov "B"              12z.        13b.       195:165

3.            SK Plhov - Náchod                                   10z.        13b.       163:145

4.            Vembloud korfbal club Kolín                     10z.        13b.       170:164

5.            Korfbal klub Brno "C"                                8z.          12b.       140:85

6.            Prievidza, SKK Dolphins                          10z.        11b.       163:168

7.            SK RESPO Kutná Hora                            10z.        7b.         142:151

8.            Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                   8z.          4b.         94:126

9.            Korfbal klub Brno "B"                                 12z.         3b.         130:224