Korfbal klub Tj Sokol ..12

Korfbal klub Tj Sokol ..13
Vosíme.cz Korfbal Pros..19

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov slaví druhé místo v 1.lize

Korfbalové družstvo KK Sokol Koblov odehrálo v neděli poslední kolo 1.České korfbalové ligy, která je druhou nejvyšší soutěží v České republice. KK Sokol Koblov nejprve v prvním utkání podlehl rezervě KK Brno poměrem 12:18 a před posledním zápasem bylo jasné, že vítězství nad SK RESPO Kutná Hora by znamenalo ve vyrovnané tabulce posun na druhé místo a zisk historického stříbra pro severomoravský klub. Koblovští vstoupili do utkání výborně a rychle vedli 2:0 a následně 3:1, ale středočeské družstvo dokázalo vyrovnat na 5:5 a na ruce koblovských hráčů se vkrádala nervozita a přibývalo nepřesností. I tak však do poločasové přestávky získal ostravský celek dvoukošový náskok, když na světelné tabuli svítilo skóre 10:8, a to zejména díky střelecké potenci dvou nejlepších střelců celé soutěže, kterými jsou koblovští Hájek a Hák. Do druhého poločasu poslal trenér Filip zkušeného Vrkoče, aby uklidnil hru a pomohl vytvořit lepší střelecké pozice pro dámskou polovinu týmu. Koblovské korfbalové družstvo v průběhu druhé půle dokázalo navýšit svůj náskok a mohlo po vítězství 19:14 slavit zisk historických stříbrných medailí v 1.lize.

Nejlepším střelcem 1. ČKL v sezóně 2023/2024 se stal koblovský kapitán Jiří Hájek, který zaznamenal 65 košů a o koš zvítězil před svým spoluhráčem Tomášem Hákem.

Odměnou za tento skvělý výsledek bude navíc účast v baráži o nejvyšší českou soutěž, kterou je Česká korfbalová extraliga, a ta je na programu hned příští víkend a koblovské družstvo čeká dlouhá cesta z prvním zápasům této baráže, jež se budou konat v Českých Budějovicích.

Zápasy posledního kola 1.ČKL:

KK Sokol Koblov – KK Brno „C“                                12:18     (poločas 6:7)

Koše: Hájek 3, Hák T. 3, Škrobová 2, Mamulová 2, Mazour 1, Sakalíková 1

KK Sokol Koblov – SK RESPO Kutná Hora            19:14     (poločas 10:8)

Koše: Hák T. 8, Hájek 6, Sakalíková 2, Hák M. 1, Kundelová 1, Mamulová 1