Korfbal Klub Tj Sokol Koblov

Oficiální stránky klubu
Korfbal Klub Tj Sokol Koblov
www.korfbalkoblov.cz

Český žákovský pohár v Náchodě 2019

Český žákovský pohár v Náchodě 2019

Český žákovský pohár v Náchodě 2019

Během posledního květnového víkendu se v Náchodě konal tradiční Český pohár žákovských kategorií v korfbalu na trávě. SK Náchod Plhov se pořadatelství ujal poprvé v roce 2012 a od tohoto roku se pravidelně každý rok sjedou nejlepší žákovská korfbalová družstva, aby soutěžila o cennou trofej – o Český pohár. Rok 2019 patřil mezi nejpočetněji zastoupené, když se ve třech kategoriích představilo celkem 21 korfbalových družstev, která byla ještě doplněna čtveřicí družstev, jež se utkala v doplňkovém turnaji minižáků v korfbal4.

Osm týmů se představilo v kategorii minižáků a opanovalo ji, stejně jako letošní halovou soutěž, KK Brno, když získalo dokonce dvě první místa. Z bronzových medailí se nakonec radovalo družstvo SK Respo Kutná Hora, když s souboji o třetí místo předčilo KK Brno Nový Lískovec.

Stejně hojně byla zastoupena i kategorie mladších žáků, kde se do finále probojovala družstva KK Brno a KK Sokol Koblov – tedy dvě bašty školního korfbalu a k vidění byl mimořádný zápas. Z vítězství se nakonec radovali zástupci jižní Moravy po výhře 8:6. Bronz získal VKC Kolín před druhým družstvem KK Brno.

V kategorii starších žáků, ve které se o Český pohár 2019 utkalo pět družstev, opět triumfovalo KK Brno a na stupních vítězů jej doprovodilo stříbrné družstvo SK Respo Kutná Hora a bronzové MS YMCA Znojmo.

Pořadatelé připravili pro hráče v kategorii minižáků ještě doplňkovou kategorii hranou formou korfbal4 a pro starší hráče pak dovednostní střeleckou soutěž, která se sestávala z minutové střelby  donášek, minuty penalt a závěrečné minuty střelby z pěti metrů. Absolutní vítězkou se stala Jitka Pavlíčková ze Znojma, když dokázala během tří minut vstřelit celkem 31 košů, mezi chlapci pak vyhrál rovněž zástupce Znojma, a to potomek slavné korfbalové znojemské rodiny Tomáš Toufar, který zaznamenal 26 košů.

V průběhu Českého poháru v žáků v Náchodě se konalo taktéž školení pro nové a začínající rozhodčí. Pod vedením extraligových rozhodčích Lukáše Pazourka a Pavla Minarčíka se ho účastnilo 22 rozhodčích ze 7 klubů. Jedná se tak o nejsilnější účast za poslední roky a je vidět, že dlouhodobá podpora rozhodčích ze strany ČKS se vyplácí. Noví rozhodčí se během víkendu nejen seznámili s pravidly korfbalu, ale vyzkoušeli si i samotná řízení utkání. Za projevenou odvahu stoupnout si s píšťalkou na hřiště patří všem účastníkům velký respekt a přejme jim do budoucna spoustu perfektně odpískaných zápasů.

 

Některá pohárová NEJ:

NEJdále to mělo do Náchoda družstvo ze Znojma a z Ostravy

NEJvíce komplikovanou cestu měli do Náchoda děti z Koblova, porouchal se autobus, ale vše se vyřešilo a zvládlo

NEJpočetnější výprava přijela z Brna….59 účastníků

NEJpočetnější kategorie byly: mladší žáci a minižáci – v každé po 8 týmech

NEJlepší ve střelecké doplňkové soutěži starších žáků byla: Jitka Pavlíčková

NEJmenšího psa, který přežil bez úhony celý turnaj, měl Aladár Dančo

NEJvětší radost měli v závěru pořadatelé, když zvládli, za pomoci účastníků, náchodských organizátorů a náchodských rodičů, úklid celého areálu na 2 hodiny

NEJpočetnější byla skupina rozhodčích, kterou vedl Lukáš Pazourek a Pavel Minarčík, někteří se zde doučovali pravidla, jiní zdokonalovali znalosti z loňska a pískali zde již rozhodcovské kvality

NEJpočetnější ročník: 192 dětí, 23 organizátorů, 24 rozhodčích, 26 vedoucích

 

Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích:

MINIŽÁCI

1. Brno 1

2. Brno 2

3. Kutná Hora 2

4. Brno NL

5. Kutná Hora 1

6. Kolín 

7. Děčín

8. Náchod

 

MINIŽÁCI KORFBAL4

1. Náchod 1

2. Náchod 2

3. Kutná Hora 1

4. Kutná Hora 2

 

MLADŠÍ ŽÁCI 

1. Brno 1

2. Koblov

3. Kolín 1

4. Brno 2

5. Náchod

6. Kutná Hora

7. Kolín 2

8. Děčín 

 

STARŠÍ ŽÁCI 

1. Brno 1

2. Kutná Hora

3. Znojmo

4. Náchod

5. Brno 2

 

STŘELECKÁ SOUTĚŽ STŽ 

1 minuta donášky + 1 minuta penalty + 1 minuta střela z 5-ti metrů

Dívky:

1. Jitka Pavlíčková - Znojmo (31 košů)

2. Jitka Štěpánová - Náchod (27 košů)

3. Daniela Šprynarová - Znojmo (22 košů)

Chlapci:

1. Tomáš Toufar - Znojmo (26 košů)

2.-3. Dominik Čarvaš - Brno (24 košů)

2.-3. Jakub Šťastný - Kutná Hora (24 košů)

Diskuze

Ostravské noviny.eu Český korfbalový svaz z.s. RBP zdravotní pojišťovna Burik s.r.o. Školní korfbal Ostrava Slezská Ostrava A.D.M. reprografické studio NejNářadí.cz Podpořte nás, když nakupujete! Moravskoslezský Kraj Maxi-Tip a.s. Pro-idea - tvorba www stránek

Počet návštěv: 2304
Posledních 30 dnů: 483 | Posledních 7 dnů: 91 | Poslední den: 4

© 2019 Korfbal Klub Tj Sokol Koblov | Všechna práva vyhrazena | petr.krones@korfbal.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne